Jestem psychoterapeutą, pedagogiem, certyfikowanym specjalistą terapii uzależnień, założycielką i dyrektorem Ośrodka w Nakle nad Notecią i w Szubinie.  Od kilku lat pracuję z osobami uzależnionymi i członkami rodzin dotkniętych problemem alkoholowym w kontakcie indywidualnym i w ramach grup terapeutycznych.

Prowadzę Gabinet Psychoterapii (https://www.gabinetmyflow.pl/) i  Przestrzeń dla kobiet My FLow ( https://www.facebook.com/ilonakaminska.eu/?modal=admin_todo_tour) miejsca wzrastania wewnętrznego, rozwoju osobistego, dojrzewania i rozkwitania jako kobiety świadome siebie i swoich potrzeb.  Prowadzę grupy rozwojowe dla kobiet poprzez pracę ciałem i ruchem i psychoterapię, Praca z kobietami i energią kobiecą jest dla mnie dodatkowym źródłem siły i energii.

Spotykam się z rodzicami podczas warsztatów w ramach różnych projektów np. szkoły rodzica czy podanek w szkołach. W swojej pracy terapeutycznej głównie korzystam z podejścia poznawczo-behawioralnego jednak korzystam z dorobku również innych nurtów terapeutycznych.

Dzięki wiedzy zdobytej na szkoleniach takich jak „ „Psychoterapia osób z zaburzeniami osobowości DDA”, „Programy i strategie psychoterapii DDA- praca nad śladami traum i toksycznych relacji z rodzicami”,„Diagnoza i terapia uzależnień behawioralnych”, ” Krótkoterminowa terapia par proces zdrowienia w uzależnieniu”,„Dialog motywujący w pracy z osobami uzależnionymi", "Praca z wyobraźnią, symbolami, snami i narracjami osobistymi w psychoterapii”, " Humanistyczno-egzystencjonalne podejście w terapii osób uzależnionych"i kursom „" Diagnostyka i leczenie uzależnienia od seksu. Problemy seksualne w terapii uzależnień" oraz Kursowi Psychoterapii Ruchem i Tańcem mam możliwość całościowego myślenia o pacjencie.

Obecnie w trakcie certyfikacji w Szkole Psychoterapii Humanistycznej. 

Jestem w stałej superwizji grupowej i indywidualnej.

"Nie siedź i nie czekaj. Wyjdź i poczuj życie. Dotknij słońca i zanurz się w morzu" Rumi